DOLAR 19,0971 0.22%
EURO 20,6169 0.52%
ALTIN 1.196,41-1,27
BITCOIN 531764-0,01%
İzmir
21°

AZ BULUTLU

19:27

AKŞAM'A KALAN SÜRE

AK Parti’li Yavuz’dan 6’lı ittifaka ‘büyükelçi’ sorusu!
  • haber-ler
  • Siyaset
  • AK Parti’li Yavuz’dan 6’lı ittifaka ‘büyükelçi’ sorusu!

AK Parti’li Yavuz’dan 6’lı ittifaka ‘büyükelçi’ sorusu!

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, 6 muhalefet partisine dikkat çeken sözlerle yüklendi. Yavuz, "Birbirlerini ağırlayan 6’lı ittifak masası olarak, metninizi hangi büyükelçiye yazdırdınız?" dedi.

ABONE OL
Nisan 6, 2022 18:05
AK Parti’li Yavuz’dan 6’lı ittifaka ‘büyükelçi’ sorusu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti’li Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaşta, barışçıl arabulucu rolünü başarıyla uyguladığını vurgulayarak, “Dış politikada söyleyecek tek sözü olmayanların, Türkiye’nin uluslararası alanda gösterdiği başarıyı anlamaları ve gururlanmaları beklenemez” dedi.

Metin Yavuz, 6 muhalefet partisine kritik sorular yöneltti.AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, bir araya gelen 6 muhalefet partisine, sert sözlerle yüklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya barışının tesisi için çabaladığını, bunu tüm dünyanın takdir ettiğini vurgulayan AK Parti’li Yavuz, “Dünya barışının tesisi adına çabalayan her lideri tarih altın harflerle yazmıştır. Hamdolsun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de işaret ettiği gibi “yurtta sulh cihanda sulh” şiarı ile dünya barışına katkı sunmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanımızın küresel liderliği ve girişimleri sayesinde, Rusya ve Ukrayna heyetlerini ülkemizde ağırladık. Taşın altına elini koymaktan çekinmeyen Cumhurbaşkanımızın, Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki barışçıl arabulucu rolünü, tüm dünya takdir etmekte, alkışlamaktadır” dedi.

“ALKIŞLAR TÜRKİYE’NİN GÜCÜNE”

Dünya kamuoyunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, “barış için çaba gösteren lider” olarak ilk sırada andığının altını çizen Yavuz, “Bu alkışlar, Türkiye’nin gücünedir! Bu alkışlar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Türk Milleti’nin büyüklüğünedir! Nitekim, Cumhurbaşkanımızı, dünya kamuoyu “barış için çaba gösteren lider” olarak tüm haber kategorilerinde ilk sırada anmaktadır.

Hem Rusya’nın hem de Ukrayna’nın görüşmek için anlaştığı ülke Türkiye, liderlerin aynı anda görüşmeyi tercih ettikleri tek lider Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan iken, dünya için bu kadar önemli uluslararası bir masa İstanbul’da kurulurken, birbirine benzemez 6 muhalefet partisinin oluşturduğu masada kim nerede oturacak, kim nasıl yürüyecek tartışılmakta, teröriste terörist diyemeyen Selahattin Demirtaş’la Osman Kavala’yı içeriden çıkarma yolları konuşulmaktadır” ifadelerini kullandı.

“HARİÇTEN GAZEL OKUMAK KOLAY”

Muhalefetin, Türkiye’nin uluslararası alanda gösterdiği başarıyı anlamalarının beklenemeyeceğini söyleyen Yavuz, “Dış politikada söyleyecek tek sözü olmayanların, Türkiye’nin uluslararası alanda gösterdiği başarıyı anlamaları ve gururlanmaları beklenemez! Nitekim içi boş söylemlerle algı operasyonlarını sürdürmeleri kendilerine yakışan bir tavırdır. Her ne kadar çabalasalar da, milletimizin Cumhurbaşkanımıza olan desteği ve güveni artarak devam etmektedir. Anketlerde Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu liderliği başarılı bulanların oranı, yüzde 80’i aşmaktadır. Hariçten gazel okumak kolaydır. Türk milletinin gönlüne girebilmek, güvenini kazanabilmekse o kadar kolay değil! Bunu en iyi Sayın Kılıçdaroğlu bilir” şeklinde konuştu.

“KILIÇDAROĞLU 20 SEÇİMDE ACIYLA TECRÜBE ETTİ”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun girdiği her seçimde halkın güvenini kazanamadığını hatırlatan Yavuz, “Malum kendileri, bizzat 20 seçimde, halkın güvenini kazanamayarak, bunu acıyla tecrübe etti. Görünen o ki, ara sıra bunu hatırlatmak gerekiyor” diye konuştu.

“HDP’YE HALA YOLDAŞLIK EDECEK MİSİNİZ?’

AK Parti’li Yavuz, 6 muhalefet partisine şu soruları yöneltti:“Son olarak, dün olduğu gibi bugün de yine sormak istiyorum: Birbirlerini ağırlayan 6’lı ittifak masası olarak, metninizi hangi büyükelçiye yazdırdınız? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu CHP ve kendine milliyetçi diyen İYİ Parti olarak PKK’ya terörist diyemeyen HDP’ye, hâlâ yoldaşlık edecek misiniz? Peki Demirtaş’la kahvaltı planınız hâlâ geçerli midir? HDP’yi eleştiren kurmaylarınızı tasfiye etmeye devam edecek misiniz? Yoksa bu söylemlerin, 28 Şubat İttifak’ı olan MASAnızı devireceğinden Mİ korkuyorsunuz? Ve en çarpıcı olan da, bu tasfiyeler HDP ile kurulacak olan ittifakın yaklaşan ayak sesleri midir? Bu soruların cevaplarını kamuoyu beklemektedir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r