DOLAR 32,6206 0.16%
EURO 35,4486 0.31%
ALTIN 2.505,021,54
BITCOIN 1840172-2.91218%
İzmir
32°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Murat Kurum: Adalar’a nostaljik bir tramvay kazandıracağız

Murat Kurum: Adalar’a nostaljik bir tramvay kazandıracağız

ABONE OL
Mart 21, 2024 21:59
Murat Kurum: Adalar’a nostaljik bir tramvay kazandıracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, göreve geldiklerinde Adalar’ın kaderini değiştireceklerini, aktarmalı yolculuklarda deniz ulaşımını ücretsiz hale getireceklerini ve Büyükada’ya nostaljik tramvay kazandıracaklarını belirtti. Ayrıca, gençleri de unutmadıklarını vurgulayarak Adalar’daki sanatoryumu gençlik kampına dönüştüreceklerini ifade etti.

Murat Kurum: Adalar’a nostaljik bir tramvay kazandıracağız
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul ilçe ziyaretlerine Adalar ile devam etti. Büyükada’da Ak Nokta’yı ziyaret eden Kurum, kendisini coşkuyla karşılayan vatandaşlara seslenerek, “Adalar’ın makus talihini değiştireceğimiz tarihi, 21 Mart’ı not alın” dedi. Göreve gelir gelmez aktarmalı yolculuklarda deniz ulaşımını ücretsiz hale getireceklerini sözlerine ekleyen Kurum, Büyükada’ya nostaljik tramvay kazandıracaklarını söyledi. Murat Kurum, “31 Mart’ta bir tarafta milleti için gece gündüz çalışanlar, diğer tarafta yol yürüdüğü arkadaşlarını sırtından hançerleyenler ve onları yol üzerinde saf dışı bırakanlar ile balya balya paralarla poz verenler var. 31 Mart bu iki zihniyet arasında geçecek.” dedi. Gençleri unutmadıklarını belirten Kurum, Adalar’daki sanatoryumu da gençlik kampına dönüştüreceklerini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Mk (6)-1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul ilçe ziyaretlerine Adalar ile devam etti. Büyükada’da Ak Noktayı ziyaret eden Kurum, Büyükada’ya nostaljik tramvay getireceklerini söyledi.

“ADALAR’IN O MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİMİZ TARİH OLARAK BUGÜNÜ NOT ALIN”

31 Mart akşamı Adalar’da yeni bir heyecan başlayacak diyerek sözlerine başlayan Kurum, “Adalar’da şu geçmiş 5 yıl da algıdan başka bir şey üretilmedi. Adalar’da herhangi bir hizmetin yapılmadığı, maalesef Adalar halkının hizmete ulaşamadıkları bu durumdan bir an önce Adalar’ımızı kurtaracağız. Adalar’ın güzel insanları için hep birlikte bu çalışmaları yapacağız. Bugün 21 Mart, Bahar Bayramı. Burada bir bahar havasında Adalar’a geldik ve bugünü hiç unutmayın. Bugünü 31 Mart’ta Adalar’ın o makus talihini değiştireceğimiz tarih olarak not alın. 31 Mart akşamı burada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, Adalar’ın her yerinde hissedeceksiniz. Adalar’ın güzelliğine güzellik katacağız. Yeşilini koruyacağız ve mavisini tertemiz hale getireceğiz.” dedi.

Mk (5)-1

Adalar’da bulunan tarihi yapılara sahip çıkacaklarını belirten Kurum, “Buradaki güzelliklerimizi gözümüz gibi koruyacağız. Gelecek nesillerimize de buradaki birlik beraberlik ruhu içerisinde aynı çatı altında huzur içinde yaşama anlayışı içerisinde birlikte yaşayacağız. Burada dolaşırken 81 ilinde özetini görüyorsunuz, 81 ilden gelen kardeşlerimiz var ve Adalı kardeşlerimiz var. Burada huzur içerisinde bir yaşam var ve huzuru çok daha artıracak adımları atacağız. Adalar’da yaşamak külfet olmayacak. Adalar’da yaşayan halkımız buraya gelirken toplu ulaşım ile alakalı veya vapurlarla alakalı bu sorunları yaşamayacak. Adalar’a gelen vatandaşlarımız 65 yaş üstü büyüklerimiz İstanbul’da nasıl ücretsiz seyahat ediyorlarsa, Adalar’a gelirken de ücretsiz bir şekilde Adalar’a gelebilecek. Adalar’a ulaşım da öğrencilere nasıl yüzde 40 indirim yaptıysak, Adalar halkının da buraya ulaşımı noktasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi her türlü imkanı Adalar halkına veriyor olacak. Göreve gelir gelmez aktarmalı yolculuklarda deniz ulaşımı ücretsiz hale gelecek. Otobüsten diğer otobüse gider ve oradan da deniz yoluyla bir aktarma yapmak zorunda kalıyorsa vatandaşımız Adalar’a gelirken bu aktarmayla alakalı herhangi bir ücret İstanbul’un her yerinde olduğu gibi Adalar’da da alınmayacak.” dedi.

Mk (3)-1

“ADALAR’A NOSTALJİK BİR TRAMVAY KAZANDIRACAĞIZ”

Adalar’a nostaljik bir tramvay kazandıracaklarını söyleyen Kurum, “Adalar’da vatandaşımızın bizden plajlarla alakalı talebi de var. 1 Nisan itibariyle Adalar’da halk plajının kurulması için bu yatırımları da yapacağız. İstiyoruz ki Adalar’da esnafımız huzurlu olsun. Adalar’da vatandaşlarımız mutlu olsun. Burada nostaljik bir travmayla bu güzelliği en güzel şekilde hissetsinler istiyoruz. Buraya yakışacak, elektrikli, bu havamızı, bu güzelliğimizi koruyacak ama vatandaşlarımızın da bu güzellikten en güzel şekilde istifade edeceği bir nostaljik tramvayı da Adalar’a kazandıracağız. Su ürünleri kooperatifi ile alakalı istihdamı artıracağız. Adalar’ın ekonomisine katkı sağlayacağız. Büyükada meydanının düzenlemesini yapacağız ve bu düzenlemeyle birlikte akülü şarj istasyonlarını, engelli kardeşlerimiz için de burada şarj istasyonlarını kazandırıyor olacağız.” diye konuştu.

Mk (4)-1

“SANATORYUMU GENÇLİK KAMPI OLARAK ADALAR’IN GENÇLİĞİNE ARMAĞAN EDİYORUZ”

Gençleri unutmadıklarını, onlar için de Adalar’daki sanatoryumu gençlik kampına dönüştüreceklerini söyleyen Kurum, “21 Mart’ı unutmayın. 31 Mart İstanbul Bayramı’nın öncesi ve burada aldığımız kararları inşallah 31 Mart’ta sandığa gittiğimizde bir tarafta liyakatli kadrolarla özellikli 5 yılda 81 ile gitmiş 81 ilde her afette milletin yanına koşmuş, her afette milletin elinden tutmuş, milletine söz vermiş ve o sözleri gerçekleştirmiş olanlarla, diğer tarafta kendi geleceği için İstanbul’un kaynaklarını çarçur edenleri oylayacağız.’’ sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

“BU ZİHNİYET BU MEMLEKETE BUGÜNE KADAR HİÇBİR ŞEY KATMADI”

31 Mart’ın bir tarafta eser diyenler ile diğer tarafta verdiği sözleri hatırlamayanlar arasında geçeceğini söyleyen Murat Kurum, ‘’31 Mart’ta bir tarafta milleti için gece gündüz çalışanlar, diğer tarafta yol yürüdüğü arkadaşlarını sırtından hançerleyenler ve onları yol üzerinde saf dışı bırakanlar ile balya balya paralarla poz verenler var. 31 Mart bu iki zihniyet arasında geçecek. Düşünebiliyor musunuz? Verdiği sözü bile hatırlamayan bir belediye başkanından bahsediyoruz. Verdiği sözleri hatırlamıyorlar. Biri çıkıp bizim ev kadınlarımızı maalesef ayrıştırıyor. Eş Genel Başkanları çıkıp, bizim bedelli askerlik yapan vatandaşlarımızın vatan sevgisini sorguluyor. Bu zihniyet bu memlekete bugüne kadar hiçbir şey katmadı. Bundan sonra da katmayacak. İşte 5 yıl şöyle geriye dönüp baktığınızda Adalar’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir yatırımını gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü böyle bir dertleri yok. Onlar İstanbul’un kaynağını çarçur edip kendi gelecekleri için harcamayı bilirler ama Adalar’a yatırım yapmayı bilmezler. Adalar’ın ihtiyaçlarını gidermeyi bilmezler. Adalar’ın çöpünü bile toplamaktan acizler. Çöpü toplayın diyor kendilerine yakın gazetecileri söylüyor.” dedi.

“HİZMET SİYASETİ, ESER SİYASETİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

Mevcut İBB Başkanının bir il binasını bile almayı beceremediğine dikkat çeken Kurum, “Devleti nasıl yöneteceksin. Sen git köfte dükkanını yönet. Onu becerirsin. O yüzden şimdi nerede Murat ismini duysa şaşırıyor, korkuyor. Uykusuz geceleri var. Emin olun artık bundan sonra Murat Kurum ismini çok duyacak ve inşallah güzel insanlarımızla birlikte hizmet siyaseti, eser siyaseti yapmaya devam edeceğiz. Adalar bunu hak ediyor. Adalar’ın insanı emin olun bu hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Ben de nasıl bundan önce 5 yılda 81 ile gitmiş 81 ilde milletimizle el ele vermiş çalışmışsam aynı anlayışla İstanbul’umuza İstanbul’umuzun 39 ilçesine 964 mahallesine çalışacağız. En güzel hizmetleri kazandıracağız. Deprem korkusunu 31 Mart’ta beraber gidereceğiz. Ulaşım çilesini inşallah 31 Mart’ta beraber bitireceğiz ve el birliğiyle ‘Türkiye Yüzyılı’nda İstanbul’umuzu Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız.” diyerek sözlerini bitirdi.

Büyükada’da esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’a AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Uğur Sina Şen eşlik etti.

 

EDİTÖR: Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.